NÄYTTELYT

Komugi Ando

11.11. – 07.12.2014

Tapio Kettunen

14.10. – 09.11.2014

Anssi Törrönen

16.09. – 12.10.2014

MIKKO HAIKO

19.8. – 14.9.2014

kutsu

ETELÄ-KARJALAN TAITEILIJASEURA RY

10.6. – 17.8.2014

JARI KOSKIMÄKI

29.04. – 01.06.2014

HEINI UUSISILTA-IMMONEN

01.04.-27.04.2014

KATI VALKONEN

04.03. – 30.03.2014

ERIK SCHUTTE

04.02. – 02.03.2014

VANTAAN TAITEILIJASEURA

08.01. – 02.02.2014

ILKKA PALOSAARI

10.12. – 31.12.2013

COLBENGTSON, KRESTESEN, ÖSTERMAN

12.11. – 08.12.2013

HENNA AHO & VILLE LAAKSONEN (& TURU VÄRI)

22.10. – 10.11.2013

ANNA RETULAINEN

24.09. – 20.10.2013

KAROLIINA PAATOS

03.09. – 22.09.2013

Kyl mie ITE! Kaakkois-Suomen ITE-taiteen näyttely 2013

16.6. – 31.8.2013

JANNE KÄRKKÄINEN, SIMO SIITONEN

14.05. -02.06.2013

ILONA RYTKÖNEN, PEKKA SUOMÄKI

16.4.-12.5.2013

KOUVOLAN TAITEILIJASEURA

19.3. -14.4.2013

TARJA HEILIMO

19.02. – 17.03.2013

RITVA LARSSON, HELI VEPSÄLÄINEN

29.1. – 17.2.2013

HELI INNALA, LEENA VAINIO

8.1. – 27.1.2013

HANNE JUGA

27.11. – 30.12.2012

TUHKAA JA TIMANTTEJA – NYKYKORUNÄYTTELY

30.10. – 25.11.2012

HELI MÄKI-ARVELA

9.10. – 28.10.2012

SAARA PAKARINEN

18.09. – 07.10.2012

TIINA TORKKELI, JARMO KUKKONEN

28.8. – 16.9.2012

HANNA JÄRVENPÄÄ

07.08. – 26.08.2012

 

TAMPEREEN TAITEILIJASEURA

14.6. – 29.7.2012

 

 

Teija-Tuulia Ahola, Vera Arjoma, Krister Gråhn, Tiina Jaakkola, Janne Laine,
Erno Peltonen, Johanna Pihlajamaa, Tomas Regan,
Ossi Somma, Hanna Vihriälä, Meri Westlin

Kuraattori: Annu Vertanen

TUULIA ISO-TRYYKÄRI

15.05. – 31.05.2012

SINI ANTTILA-RODRIGUEZ

 

24.04.  13.05.2012

PIA KOUSA, SIMO RIPATTI

 

27.03. – 22.04.2012

VIRVE LUKKA, REIJA PALO-OJA, HANNA RÄTY

 

28.02. – 25.3.2012

JOHANNA RYÖNÄNKOSKI, JOUKO ALAPARTANEN

 

07.02.-26.02.2012

MATTI HAPPONEN, MIKA HEINONEN, TARJA LANU, KARI LOHKO

 

11.01. – 05.02.2012

 

ETELÄ-KARJALAN TAITEILIJASEURA

Tarja Ahokainen, Janette Holmström, Tuulia Iso-Tryykäri
Satu Jaatinen, Eeva Kotiharju, Jarkko Liutu, Simo Mantere
Jussi Nykänen, Mirkka Tiirinen, Outi Turpeinen

 

13.12. – 31.12.2011

LEENA PUKKI, HANNA PERÄKYLÄ

 

15.11. – 11.12.2011

MARIANNE LAITI

 

25.10. – 13.11.2011

MIRKKA TIIRINEN

 

04.10.-23.10.2011


HILKKA-MAIJA PÄÄKKÖNEN

 

13.09. – 02.102011

OUTI TURPEINEN, MERJA RANKI, JAANA BRINCK

 

23.08. – 11.09.2011

KANTRI & URBAANI XVI

12.06. – 14.08.2011

 

Johanna Ilvessalo
Jari Männistö
Maija Närhinen
Pauli Parkkinen
Tapio Sinisalo
Hanna Vahvaselkä

 

MINNA KÄHKÖNEN & KATRI HEINÄNEN

11.05.-29.05.2011

 

SANNA PAJUNEN & ANNA HYRKKÄNEN

12.04.-08.05.2011

 

JARKKO LIUTU

22.03.-10.04.2011

 

MITRO KONTTURI

22.02.-20.03.2011

 

ARTO NURRO

02.02.-20.02.2011

 

ANNE-MARI HUTTUNEN

11.01.-30.01.2011

 

PEKKA KETTUNEN & KARI SMOLANDER

14.12.-31.12.2010

 

LIISA NIKITIN

23.11.-12.12.2010

 

PAULI PARKKINEN

26.10.-21.11.2010

 

SAIJA KOPONEN

28.09.-24.10.2010

 

KAISU KOIVISTO

07.09.-26.09.2010

JOHANNA LEMETTINEN

17.08.-05.09.2010

XV KANTRI & URBAANI

20.06.-15.08.2010

TAIDELAINAAMON UUSIA TEOKSIA

01.06.-13.06.2010

ANNUSKA DAL MASO

04.05.-30.05.2010

TERHI KAAKINEN & ANNI HENRIKSSON

06.04.-02.05.2010

JUSSI HUKKANEN

16.03.-01.04.2010

TUOMAS LAULAINEN

23.02.-14.03.2010

KIMMO HEIKKILÄ

02.02.-21.2.2010

PIA SINKKONEN

12.01.-31.01.2010